toggle menu

Sıkça Sorulan Sorular

 

1. PEK Okulları ne zamandır faaliyettedir?

PEK okulları 1987 yılından beri eğitim sektöründe aralıksız devam eden Salıncak Anaokulları’nın devamı bir eğitim kurumudur.

2. PEK Okulları’nın kurucusu kimdir?

Anaokullarımızın kurucusu kendisi de bir anaokulu öğretmeni olan Serpil Çetin’dir. 30 seneyi aşkın eğitim sektöründe başarılı çalışmalara imza atmaktadır. İlkokulumuzun kurucusu ise ailenin ikici kuşak temsilcisi Atifet Pekcan Poyraz’dır. Kendisi Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Bölümü’nden lisans derecesini almıştır. Üniversite yıllarında verdiği özel dersler ile eğitim sektörüne adım atan Atifet Pekcan Poyraz’ın 10 yıllık finansman ve yönetim deneyimi bulunmaktadır.

3. PEK Okulları MEB onaylı mıdır?

Evet.Okulumuz Milli Eğitim Onaylıdır

4. Okul ücretleriniz dışında ekstra bir ücret ödememiz gerekir mi?

Eğitim ücretlerimize kurumumuzda verilen tüm hizmetler dahildir. Aynı zamanda yemek ve branş dersler için ekstra ücret talep edilmez. Yıllık bir defa kırtasiye ücreti talep edilir. Kırtasiye ücretlerimiz her sene yönetim kurulunda alınan kararla belirlenir ve velilerimize duyurulur.

5. Kardeş indirimi uygulanıyor mu?

Evet, kayıt olan kardeş için eğitim ücreti üzerinden %10 oranında indirim uygulanmaktadır.

6. Okul nerede bulunmaktadır?

Okullarımız Libadiye Caddesi’nde bulunmaktadır. Ayrıntılı adres ve krokiye iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

7. Okul başlangıç ve bitiş saatleri nelerdir?

Anaokulumuz sabah 07:30 – 18:30 arası açık bulunmaktadır. İlkokulumuz 08:30-17:30 arasında açık bulunmaktadır. Her iki okulumuzda eğitim saatlerimiz 09:00-17:30 arasıdır.

8. Öğrencilerinize ulaşım imkanı sunuyor musunuz?

Evet. Okulumuzun anlaşmalı olduğu servis şirketi ulaşım konusunda destek vermektedir.

9. Sınıflar kaç kişiliktir?

Sınıf mevcudumuz yaş gruplarına göre 14 ile 20 kişi arasında değişiklik göstermektedir. Okul öncesi sınıflarımız maksimum 15 öğrenci, ilkokul sınıflarımız maksimum 20 öğrenci olacak şekilde mevcutlandırılmıştır.

10. Okul forması var mı?

Anaokulu öğrencilerimiz için kıyafet zorunluluğumuz yoktur. Öğrencilerimiz kendilerini rahat hissettikleri kıyafetlerle okulumuza gelebilmektedir. İlkokul öğrencilerimizin haftanın belli günleri ve resmi törenlerde forma giyme zorunlulukları vardır. Fiziksel etkinliklerin olduğu günler okul eşofmanlarıyla okula gelmektedirler. Eğitim yılı başında özel kıyafet giymeleri gereken derslerle ilgili olarak veli bilgilendirilmesi yapılır.

11. Okulunuzda ilk yardım eğitimi almış eğitmenleriniz var mı?

Evet. Tüm eğitim & öğretim kadromuz yeni eğitim dönemi başlangıcında ilk yardım eğitimi alırlar.

12. PEK Okulları’nın eğitimi tamamen İngilizce mi?

Okullarımızda tam zamanlı İngilizce öğretmenlerimiz bulunmaktadır. Öğrencilerimizin tüm gün boyunca yemek, oyun zamanı, teneffüs gibi zamanlar da dahil olmak üzere İngilizce öğretmenleriyle bir arada bulunma imkanına sahiptirler.

13. PEK Okulları’nda 2.yabancı dil öğreniyorlar mı?

Öğrencilerimiz ikinci yabancı dili ilkokul 3.sınıf itibariyle almaya başlarlar. 3. ve 4.sınıf öğrencilerimiz haftada 2 saat ispanyolca dersi alırlar.

14. Yapılan sosyal etkinlikler nelerdir?

PEK Okullarında akıl oyunları, drama, dans, satranç, müzik&orff, görsel sanatlar, hareket eğitimi dersleri verilmektedir. Öğrencilerimiz yaz okulumuzda yüzme dersleri de alırlar. Aynı zamanda öğrencilerimizin her gün katılabilecekleri en az bir sosyal kulüp mevcuttur.

15. Bursluluk sınavınız var mı?

Anaokullarımızda bursluluk sınavımız yoktur. Sadece ihtiyaç bursu vermektedir. İlkokulumuzda öğrencilerimiz genel kültür, İngilizce ve rehber öğretmenimizin değerlendirilmesine tabi tutularak okulumuza kabul edilirler.

5. Kardeş indirimi uygulanıyor mu?

Evet, kayıt olan kardeş için eğitim ücreti üzerinden %10 oranında indirim uygulanmaktadır.